other information


    Iva
    • ráda jí :)

    Kačenka
    • ráda se směje :D

Trnkova zahrada 2 ve Ctěnicích / Fairy-tale Exhibition at Ctenice castle

5. května 2018 / May 5, 2018

Trkovu zahradu jsem s Kačkou absolvovala už kdysi v Malostranské besedě. Její pokračování přesunuli do Ctěnického zámku, tak jsme na lov kocoura vzaly i Marušku :)

Do Ctěnic se dá pohodlně dostat i autobusem, i když je třeba mít na zřeteli, že jede jen jednou do hodiny, a být dochvilní ;) Maruška se naštěstí tentokrát vydala na zastávku včas, a tak jsme se za Velrybou dostaly bez komplikací. Výstava byla po přemístění značně okleštěná, nejen tím, že pavučina putovala do venkovního exilu a kolo chybělo vůbec, ale i samotné vnitřní expozice byly velmi redukované. Holky si nicméně i tak zadováděly na tříkolkách a přejížděly kocoura, chvíli jsme poležely a koukaly ze dna studny, zahrály si na štěkafon, a samozřejmě jsme si zašly poslechnout, zda Velryba poněkud nezmoudřela.. ale vypráví pořád stejně zmateně :)
Souhrnná vstupenka platila i do expozice řemesel, kde jsme si prohlídly staré cechovní pokladny různých cechů pražských, stejně jako korouhve, štíty normální a pohřební, a další vybavení či cechovní insignie. Tato část prohlídky holky moc nebavila; naštěstí trošku pookřály na expozici Nádraží Těšnov, kde jsme se nejen podívaly na železnici, ale také pohrály v 3.B s Horáčkem a Pažoutem :)
Následně už bylo informací na holčičí hlavičky moc, a tak jsme se šly provětrat do zámeckého parku. Kde jsou ty doby, kdy jsem tam chodívala s Kačkou jako miminkem, piknikovala s ní pod jabloní a koukala na nebe? :) Oči si v blankytu koupu stále, jen moje miminko už běhá parkem s kamarádkou :) Panta rhei... a tak to má být :)Jak se ztratit v zahradě ;)


Přejedeme kocoura!


Pohled ze dna studny


Hráčky na...


... štěkafon :)


Z holek jsou mouchy ;)


Velryba je stále stejně popletená...


... a skončila ve sklepení ;)


Vstup z nádvoří zámku


Cechovní korouhve


Přehled cechů pražských


:)


Těšnovské nádraží


Horáčková a Pažoutová ;)


Prohlídky je zmohly...


... ale ne na dlouho ;)


:)


Hebkost...


:)


Čas...


:)


Čekáme na bus domů